Home
    Forgotten Password

News

Windscale Junior Open: Results

Main Image

Players from across the north of England descended on Windscale Squash Club for their annual England Squash ranked open tournament.

It was the ideal opportunity for up and coming Cumbrian players to test themselves against opposition from outside the county.

There was plenty of success for Cumbrian juniors as well with home-grown players taking five of the eight competitions.

WJO

Competitors with Liza Holliday (left) from S H Brownrigg (sponsor)

Full results here:

Girls under 13

       
 

3/29/02

Michelle Tang

Cumbria

1

 

3/8/02

Lucy Anderson

Northumbria

2

 

10/10/01

Aanya Hamilton

Northumbria

3

 

3/11/02

Beth Tudor

Northumbria

4

 

2/28/03

Rebecca Smith

Cumbria

5

 

7/29/02

Emily Cooper

Cumbria

6

 

8/16/02

Harriet Wight

Northumbria

7

         

Girls under 15

       
 

7/25/00

Rhianne O'Neill

Cumbria

1

 

1/31/01

Erin Vitty

Northumbria

2

 

4/22/01

Emma Delgaty

Northumbria

3

 

10/9/99

Jess Wight

Northumbria

4

         

Girls under 17

       
 

1/27/00

Eve Driver

Cumbria

1

 

10/8/99

Emma Rowell

Northumbria

2

 

6/30/99

Rachel Tang

Cumbria

3

 

3/16/01

Jordan Corlett

Cumbria

4

 

10/8/99

Amy Rowell

Northumbria

5

 

1/26/99

Daisy Dobson

Northumbria

6

 

4/8/99

Georgia Mc Glennon

Cumbria

7

         

Boys under 13

       
 

7/31/02

Joseph Broadley

Cumbria

1

 

5/17/02

Nathan Dobson

Northumbria

2

 

2/3/02

Zachary Singleton

Cumbria

3

 

5/25/03

Christopher Butler

Cumbria

4

 

11/17/01

Dylan Watters

Cumbria

5

 

8/26/01

Sam Woolaghan

Cumbria

6

 

4/8/02

Leo Barnard

Cumbria

7

       

8

 

5/5/03

Cameron Smale

Cumbria

9

 

10/22/04

Sam Newby

Cumbria

10

 

7/20/04

George Johnston

Cumbria

Withdrew Sunday

         

Boys under 15

       
 

1/26/00

Joe Wareing

Northumbria

1

 

11/30/01

Max Forster

Northumbria

2

 

7/9/00

Adam Gill

Cumbria

3

 

2/21/02

Joshua Ford

Lancashire

4

 

11/12/01

Aidan Raine

Cumbria

5

 

10/1/00

Jacob Lancaster

Cumbria

6

 

12/11/01

Thomas Bragg

Cumbria

7

 

8/22/01

Lennox Lockwood

Northumbria

8

 

6/14/01

Tim Outhwaite

Cumbria

9

         

Boys under 17

       
 

11/4/99

Adam Ford

Lancashire

1

 

7/23/00

Keane Appleton

Cumbria

2

 

9/26/97

Dominic Corlett

Cumbria

3

 

4/30/98

Tom Wight

Northumbria

4

 

12/9/99

Brandon Groggins

Cumbria

5

 

2/19/99

Cameron Hamilton

Northumbria

6

 

9/23/99

Angus Forster

Northumbria

7

 

5/28/00

James Wilkinson

Cumbria

8

 

5/3/00

Ross Singleton

Cumbria

9

 

3/3/98

Sam Nichol

Cumbria

10

         

Boys under 19

       
 

1/20/99

Daniel Harrison

Cumbria

1

 

9/24/99

James Wyatt

Surrey

2

 

7/16/97

Gavin Hogg

Yorkshire

3

 

5/25/98

Jackson Holliday

Cumbria

4

 

 


Comments are not activated